Kategorie

Metalowe szafy nietypowe 

W kategorii „metalowe szafy nietypowe” znalazły się wszystkie typy szaf, które naszym zdaniem nie pasowały do żadnej z innych kategorii. Szafy nietypowe dostosowane są do bardzo specyficznych zadań, wymagających określonego rodzaju konstrukcji. Znajdują się tu między innymi specjalistyczne szafy zabezpieczone w sposób umożliwiający przechowywanie w ich wnętrzu substancji niebezpiecznych czy też charakterystyczne szafy służące do sortowania oraz przechowywania różnego rodzaju dokumentów. Zapraszamy więc do zapoznanie się z naszym „nietypowym” asortymentem dotyczącym szaf.

Przechowywanie substancji łatwopalnych

Szafy na substancje niebezpieczne przystosowane są do bezpiecznego przechowywanie wszelkich chemikaliów, mogących potencjalnie stworzyć zagrożenie dla zdrowia bądź życia pracowników. Dzięki jaskrawemu kolorowi żółtemu (to kolor „domyślny” ale oferujemy także pomalowanie szafki innymi barwami z naszej palety RAL) oraz wyraźnemu oznakowaniu, zostaje wyeliminowana możliwość, że ktoś zupełnym przypadkiem otworzy taki pojemnik.

Przed próbami otworzenia szafy przez niepowołane osoby mebel ten chronią drzwi zamykane na zamek kluczowy (do każdej zakupione szafki dołączamy 2 klucze). Wewnątrz szafek znajdują się wygodne półwanienki umożliwiające przechowywanie różnego rodzaju środków łatwopalnych. Zgodnie z zasadami BHP, szafki te wyposażone są także w umiejscowiony na drzwiach otwór wentylacyjny. Cała konstrukcja wykonana jest z wytrzymałych, wysokiej klasy materiałów gwarantujących bezpieczne przechowywanie substancji niebezpiecznych przez wiele lat. To dobry wybór na składowanie substancji łatwopalnych na magazynach, w warsztatach oraz innych zakładach pracy fizycznej.

Łatwy dostęp do dokumentów

W poszukiwaniu mebli, które umożliwią wygodne składowanie dokumentów oraz szybkie ich odnajdywanie podczas pracy warto zapoznać się ze specjalnymi szafkami do sortowania dokumentów. Ich ogromną zaletą jest możliwość dostosowania do własnych potrzeb: zamocowane półki można przestawiać wedle własnego uznania co 2,5 centymetra, co pozwala stworzyć idealną konfigurację dla danego typu dokumentów. W części dolnej zaś szafki do sortowania dokumentów mają przestrzeń na „papiery” trochę większych rozmiarów: można tam umiejscowić np. obszerne segregatory czy też grube dzienniki.

By umożliwić szybkie przeglądanie dokumentów bez konieczności zanoszenia ich na inny stolik czy biurko, w szafkach do sortowania zamontowana jest ruchoma półka: wystarczy ją wysunąć i już można na spokojnie przejrzeć interesującą nas dokumentację. Półka umocowana jest na mocnej prowadnicy, zatem nie ma obawy, że wypadnie nawet przy mocniejszym szarpnięciu. Produkty z podkategorii szafy do przechowywania i sortowania dokumentów sprawdzą się w każdym archiwum, pokoju nauczycielskim czy też przestrzeni biurowej.

Suszenie ubrań w zakładzie pracy jest możliwe

Na liście szaf nietypowych nie mogło zabraknąć szaf z wentylacją oraz termowentylacją. Po co w ogóle potrzebne są tak niestandardowe meble? Otóż są one ogromną pomocą w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba osuszenia kombinezonu roboczego na miejscu pracy.

W szafie zamocowane są dwie grzałki o mocy 1000W, które zapewniają szybkie schnięcie nawet najbardziej przemoczonego stroju roboczego. Ze względów bezpieczeństwa, grzałki są dodatkowo zabezpieczone bimetalem. W środku szafy, poza służącymi do suszenia ubrań grzałkami, znajdują się również dodatki typowe dla standardowych szaf na ubrania, jakie można znaleźć w pokojach socjalnych. W jej wnętrzu znajdują się między innymi lusterko, dwa plastikowe haczyki oraz drążek PCV do wieszania ubrań. Dodatkowo zamocowane są specjalistyczne zawieszki pozwalające na wygodne powieszenie (w tym także i przemoczonych) butów i rękawic.

Szafę termowentylacyjną standardowo zabezpiecza cylindryczny zamek jednopunktowy. Jeżeli jednak istnieje potrzeba podniesienie poziomu zabezpieczenie, bez większych problemów można zmodyfikować drzwi montując cylindryczny zamek dwupunktowy. W naszym asortymencie znajdują się zarówno szafy o szerokości 800 milimetrów, jak i nieco mniejsze warianty, których szerokość to 600 milimetrów.

Specjalistyczne meble dla strażaków

Kolejna pozycja w tej kategorii to mebel typowy dla jednostek OSP (Ochotniczej Straży Pożarnej) oraz Państwowej Straży Pożarnej. To szafa spełniające wymagające standardy dotyczące służby strażackiej, dzięki którym pracownicy jednostek mogą wygodnie i bezpiecznie przechowywać najważniejszy sprzęt, taki jak specjalna odzież, ochronne nakrycia głowy (w jej wnętrzu znajduje się specjalny uchwyt na hełm). 

Szafy strażackie przydają się również, gdy strażacy potrzebują bezpiecznie pozostawić na terenie remizy swoje rzeczy prywatne: umożliwia to skrytka zabezpieczona cylindrycznym zamkiem kluczowym. To wytrzymałe metalowe meble, które w toku produkcji zostają zabezpieczone przed korozją. Blacha z jakiej wykonano metalowe szafki strażackie ma grubość 1,5 milimetra.

Segregacja śmieci

Ostatnia pozycja w kategorii metalowych szaf nietypowych nie jest tak naprawdę szafą, lecz pojemnikiem na śmieci. Tym co natomiast ją łączy z poprzednimi podkategoriami jest materiał, z którego go wykonano oraz wiążąca się z tym solidność i wytrzymałość. Oferowane przez nas kosze dostępne są w kilku różnych wariantach, różniących się przede wszystkim ilością szafek na odpady. Największe z nich wyposażone są w trzy sekcje, dzięki czemu mogą posłużyć do magazynowania wszystkich trzech najważniejszy typów odpadów segregowalnych. Niezależnie od ilości szafek na śmieci, każdy pojemnik zawiera zamykaną pokrywę zaprojektowaną tak, by nie dopuszczać do wydostawania się przykrych zapachów.

Osoby sprzątające mogą dostać się do śmieci otwierając przedni zamek na klucz. Pracę osób zajmujących się porządkiem ułatwia rama na worki na śmieci, która gładko wysuwa się na prowadnicach kulkowych. Warto mieć na uwadze, że fabrycznie kosze nie posiadają żadnych oznaczeń dotyczących rodzajów śmieci, które mają być w nich umieszczone. Informujemy jednak, że oferujemy możliwość pomalowania klap zamawianych koszy w każdy z prezentowanych na naszej stronie kolorów. W naszej ofercie znaleźć można meble metalowe różnego typu. Są to na przykład: szafy metalowe, szafy ubraniowe, szafki śniadaniowe, szafy skrytkowe, meble warsztatowe, szkolne, do obiektów sportowych, czy szereg mebli metalowych medycznych. Sprawdź.

czytaj dalej
Wyświetlono 1 - 7 z 7 elementów
Wyświetlono 1 - 7 z 7 elementów

Menu

HTML postback sprzedażowy TwD - skopiuj i wklej na stronie z potwierdzeniem zamówienia lub zgodnie z