Kategorie

Szafki kartotekowe medyczne 

Szpital, recepcja przychodni medycznej czy gabinet prywatny potrzebują specjalistycznych mebli, które spełnią podstawowe zasady bezpieczeństwa przechowywania danych osobowych. Dane umieszczone w specjalnych kartach o formacie  B5, umieszczane są w dostosowanych do tego formatu szufladach. Możliwość segregacji umożliwiają dodatkowe, wewnętrzne podziały szuflad na rzędy oraz możliwość oznakowania szuflad.

Podstawowe funkcje szafek kartotekowych

Szafa na kartoteki medyczne powinna spełniać szereg norm, które zabezpieczą dane przed zniszczeniem, zagubieniem czy nawet kradzieżą!

Bezpieczne przechowywanie danych

Przede wszystkim szafki kartotekowe medyczne pełnią rolę zabezpieczania danych. Metalowa konstrukcja oraz szuflady chronią dokumenty przed promieniowaniem UV, wilgocią oraz kurzem. Klucz centralny, zamykający wszystkie szuflady jednocześnie, to dodatkowe zabezpieczenie - nie każdy powinien mieć dostęp do kart pacjentów, wszak są tam przechowywane dane wrażliwe, takie jak np. PESEL. Dzięki tej możliwości dane nie zagubią się i nie dostaną się w niepowołane ręce.

Przejrzysta segregacja

Szafki kartotekowe dla medycyny zapewniają przejrzystą segregację danych. Wszystko to dzięki możliwości oznaczenia każdej z szuflad - szyldziki, w których można umieścić karteczki z cyframi lub literami. Wewnętrzną segregację zapewniają ruchome przekładki na format B5, które dzielą szuflady na rzędy. Tak oddzielone od siebie kartoteki, nie pomieszają się. Dodatkową ciekawą i funkcjonalną opcją jest możliwość wybrania koloru szuflad oraz korpusu. Dzięki temu miejsca takie jak szpital czy duża przychodnia mogą posegregować dane pacjentów na sektory, wybierając dany kolor na oznaczenie danych.

Dostosowanie modelu do miejsca

Nie każda przestrzeń medyczna potrzebuje wysokiej, siedmioszufladowej szafy na dokumenty, dlatego producent Malow przygotował wersje kilkuszufladowe (2 szufladowa, 3 szufladowa, 4 szufladowa, 5 szufladowa, 6 szufladowa), które można postawić w recepcji. To rozwiązanie odpowiednie dla gabinetu prywatnego czy niewielkiej przychodni medycznej, gdzie dokumenty muszą być dostępne na wyciągnięcie ręki. Ogromny szpital, gdzie każdego dnia przybywa nowych pacjentów, powinien mieć na wyposażeniu szafki kartotekowe medyczne wielopoziomowe - np. pięcio- czy sześcio- czy siedmiopoziomowe. Wciąż powiększająca się ilość danych, które przechowuje archiwum szpitala, w końcu może doprowadzić do dezorganizacji całego systemu. Dlatego tak ważne jest odpowiednia segregacja i przechowywanie kart pacjentów. Tragiczne w skutkach pomyłki, zagubienie badań pacjenta - mogą doprowadzić do śmierci.

Atesty i certyfikaty - szafy kartotekowe medyczne

Ilość kartotek sprawia, że medyczne szafki kartotekowe muszą przechowywać stosy papierów o dużej wadze. Szafy Malow posiadają dodatkowo wzmocnioną podstawę - tzw. wieniec dolny - który został poddany cynkowaniu. Pojedyncza szuflada jest w stanie wytrzymać bez uszczerbku nawet 50 kilogramów! Wykonane z ogniotrwałej stali szafy spełniają także szereg norm ISO, posiadają certyfikaty i atesty. Bezpieczeństwo w miejscu pracy, to absolutna podstawa egzystencji szpitali, przychodni czy nawet gabinetów medycznych.

Dodatkowe zabezpieczenia

Szuflady szaf kartotekowych wysuwają się do samego końca - dzięki temu bez problemu można sięgnąć nawet po te umiejscowione w samym tyle. Umieszczone na prowadnicach kulkowy szuflady, posiadają mechanizm zabezpieczający je przed wypadnięciem. To chroni pracownika przed urazami. Zamek centralny, który otwiera wszystkie szuflady na raz, otwierany jest na klucz. W zestawie dostępne są dwa klucze, na wypadek gdyby jeden z nich się zgubił. Jest to także dobre rozwiązanie organizacyjne - do szafy mogą mieć dostęp dwie osoby, a co za tym idzie: zwiększa się szybkość pracy. Taki kluczyk można w każdej chwili dokupić.

Promocja na szafy Malow!

Przy zakupie dwóch sztuk tego samego modelu szafki metalowej kartotekowej otrzymają Państwo rabat! Zapraszamy także do zakupu pozostałych profesjonalnych mebli do szpitali, przychodni oraz gabinetów. Meble do archiwum, szafy kartotekowe na rozmiary dokumentów A4 i A5 otrzymają Państwo w przystępnych cenach.

czytaj dalej
Wyświetlono 1 - 6 z 6 elementów
Wyświetlono 1 - 6 z 6 elementów

Menu

HTML postback sprzedażowy TwD - skopiuj i wklej na stronie z potwierdzeniem zamówienia lub zgodnie z