Kategorie

Inne formaty 

Inne formaty metalowe szafy kartotekowe

Rejestracje, przychodnie czy archiwa to miejsca, gdzie codziennie do baz danych dołączają kolejni petenci. Mnogość danych i informacji, które muszą być przechowywane z godnie z zasadami RODO, dosyć często nastręcza trudności organizacyjnych, ale także związanych z bezpieczeństwem ich przechowywania. Odpowiedzią na tego rodzaju wyzwanie są szafy kartotekowe metalowe.

Szafy kartotekowe Malow

Gdzie znaleźć odpowiednio zaprojektowane, solidne i funkcjonalne szafy? Tutaj jakość wykonania i funkcjonalność idą z sobą w parze. Możliwość optymalnej organizacji miejsca, wybór koloru oraz podziałki wewnątrz szuflad to gwarancja przejrzystego i dobrze zorganizowanego miejsca pracy.

Jakość

Szafy kartotekowe posiadają atesty higieniczne, certyfikat ogniotrwałości oraz certyfikaty ISO zgodne z polskimi zaleceniami BHP. Maksymalne obciążenie jednej szuflady wynosi 50 kg. Korpus oraz szuflady wykonane są ze stali, natomiast podstawa z blachy ocynkowanej - co jest dodatkową gwarancją wytrzymałości na obciążenia. Malowanie proszkowe zapewni jednolity kolor oraz odporność na ścieranie czy uderzenia. Malow wystawia na swoje produkty gwarancję obejmującą aż 24 miesiące!

Dobra organizacja

Dostępne w ofercie szafy kartotekowe metalowe posiadają różne wysokości szuflad. W zależności od danego modelu możliwe jest pomieszczenie kartotek w rozmiarach A-4, A3, A-1, A-2 - w pozycji pionowej. W zależności od potrzeby, dany model posiada 3,4,5,6 lub 8 funkcjonalnych szuflad. Możliwość podzielenia szuflad na rubryki - 2, 4, 5 rzędów w jednej szufladzie - umożliwia jeszcze lepszą segregację. Maksymalna wysuwność zapewnia łatwy dostęp nawet do kartotek umiejscowionych w samym tyle. Przytwierdzone na frontach tabliczki umożliwiają umieszczenie na cokołach szuflad karteczek z cyframi lub literami, co gwarantuje przejrzysty podział dokumentów.

W ofercie znajdują się także szafki przystosowane do przechowywania teczek wieszanych na format Din A4, Folio, Grand Folio. Szuflady posiadają ruchome listwy, dzięki którym można zmniejszyć lub zwiększyć format rubryki.

Bezpieczeństwo

Oprócz wcześniej wspomnianych certyfikatów, atestów oraz norm, które spełniają szafy kartotekowe metalowe, bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo przechowywania danych. W firmie, archiwach czy przychodniach nie każdy powinien mieć dostęp do bazy danych. Dobrym rozwiązaniem jest klucz centralny otwierający wszystkie szuflady na raz lub klucz, który umożliwia otwarcie określonej ilości szuflad - w zależności od potrzeb.

Kolor - kolor szuflady, kolor korpusu

Powracając jeszcze na moment do wyżej wspomnianej segregacji - jest ona możliwa także dzięki dostępnej, szerokiej gamie kolorystycznej. W miejscach, gdzie mamy bardzo dużą ilość szaf z kartotekami, potrzebny jest także podział na sektory. Możliwe to jest dzięki podziałowi kolorystycznemu poszczególnych stref. Możliwość dobrania koloru korpusu oraz szuflad zapewni przejrzystą segregację, usprawniając pracę.

Ale kolor to także kwestia gustu. Przecież nikt nie powiedział, że miejsca gdzie przechowuje się dane, muszą być szarobure i ponure. Kolory takie jak czerwień, żółty, błękit czy choćby stonowana zieleń, wprowadzą do wnętrza ciepło i przyjazną atmosferę w pracy.

Gdzie można stosować?

Począwszy od niewielkich biur, a skończywszy na ogromnych biurach projektowych. Każda firma, która w swojej działalności ma styczność z danymi osobowymi, powinna posiadać szafy kartotekowe. Przychodnie lekarskie i rejestracje, archiwa czy nawet biblioteki - wszędzie istnieje konieczność segregacji danych w większych lub mniejszych formatach. Wiąże się to z bezpieczeństwem przechowywana danych osobowych oraz zabezpieczeniem przed czynnikami takimi jak kurz, promieniowanie UV czy wilgoć. Szafy, które przeznaczone są do przechowywania dokumentów takich jak karty ewidencyjne, adresowe, dowodowe - mają ruchome prowadnice, dzięki którym możliwe jest dopasowanie rubryk do wielkości dokumentów - sprawdza się to w sekretariatach czy nawet w punktach, gdzie wydaje się dowody osobiste.

czytaj dalej
Na stronę
Wyświetlono 1 - 16 z 17 elementów
Wyświetlono 1 - 16 z 17 elementów

Menu

HTML postback sprzedażowy TwD - skopiuj i wklej na stronie z potwierdzeniem zamówienia lub zgodnie z