Kategorie

Szafki medyczne metalowe 

W miejscach takich jak punkty medyczne, przychodnie czy apteki potrzebne są specjalistyczne meble metalowe. Łatwe w utrzymaniu czystości, o klasycznym wyglądzie, spełniając wszelkie normy bezpieczeństwa, służą także uporządkowaniu miejsca pracy.

Szafki metalowe medyczne - zastosowanie

Szafki wchodzą w skład niezbędnego wyposażenia gabinetów lekarskich, aptek, przychodni czy laboratoriów. Są powszechnie stosowane w miejscach, gdzie przykłada się dużą wagę do tego, w jaki sposób przechowywane są lekarstwa czy inne medykamenty - strzykawki, narzędzia specjalistyczne, apteczki, bandaże i środki dezynfekcyjne.

Ale nie tylko szpitale czy gabinety potrzebują szafek medycznych. Apteczka, wraz z potrzebnymi środkami pierwszej pomocy, powinna znaleźć się na zapleczu socjalnym w każdym zakładzie pracy.

Punkt medyczny w domu

W każdym domu powinna być, choćby niewielka, zamykana szafka medyczna, która będzie odpowiednio zabezpieczona przed dziećmi. Co można w niej przechowywać? Apteczkę, bandaże, wodę utlenioną, tabletki przeciwbólowe, tabletki na kwaśną wodę. Idąc o krok dalej - hotele, restauracje, kafejki - wszędzie powinny być dostępne środki pierwszej pomocy.

A zatem szafki metalowe medyczne to niezbędny element wyposażenia każdego obiektu, gdzie przebywają ludzie i istnieje ryzyko uszkodzenia ciała.

Jakie funkcje powinna spełniać szafka medyczna

W zależności od zapotrzebowania, musi ona być pojemna, z możliwością regulacji wysokości półek, wykonana z materiałów trwałych a nawet kwasoodpornych. Szafki Malow spełniają wszystkie te wymagania. Metalowy korpus większych szaf wykonany jest z blachy o grubości 0,8 mm. Na specjalne życzenie istnieje możliwość zamówienia szafki wykonanej z metalu odpornego na środki żrące (kwas) - na przykład do laboratorium. Każda z szaf wyposażona jest w przeszklone drzwi, co daje możliwość przyjrzenia się zawartości szafki bez konieczności jej każdorazowego otwierania.

Szkło, z którego wykonane są także półki wewnętrzne, jest hartowane (bezpieczne). Co to dokładnie oznacza? Szkło hartowane rozpada się na bardzo drobne kawałki o tępych krawędziach. Zabezpiecza to przed skaleczeniem i poważniejszymi urazami ciała w razie wypadku.

Bezpieczeństwo

Szafki metalowe medyczne zamykane są na klucz. Zamek (w systemie master) rygluje drzwi w dwóch punktach, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie zawartości szafki. Do zamka dołączone są dwa klucze - jeden zapasowy. W miejscach, gdzie od czasu do czasu konieczne jest przesunięcie szafki, idealnie sprawdzi się taka, która ustawiona jest na kółkach. Z kolei tam, gdzie musi ona zachować stabilność, sprawdzą się szafki bez możliwości przesuwania. 

Funkcje organizacyjne

Dobrą organizację miejsca pracy w punktach medycznych zapewniają szafki, które mają możliwość przesuwania półek na odpowiednią wysokość. Szafki Malow posiadają półki szklane, które można przesuwać co 25 mm. W zależności od potrzeby, mają one drzwi podwójne lub pojedyncze. Szklane, przezroczyste szyby w drzwiach i szklane półki dają możliwość przejrzenia zawartości szaf bez konieczności każdorazowego ich otwierania - co pomoże zaoszczędzić czas.

Materiał, z których wykonane są szafki metalowe medyczne są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na uszkodzenia. Malowanie proszkowe zapewnia trwałość koloru farby na długi czas. Szafki posiadają atest PZH - wysoka odporność na uszkodzenia.

Dobrym rozwiązaniem są również szafki, które górą mają zamocowane drzwi przeszklone, a dołem osobno otwierane drzwi metalowe. Nie wszystkie bowiem medykamenty mogą mieć styczność z światłem słonecznym.

W szpitalach, gdzie potrzebna jest lepsza i bardziej przejrzysta segregacja medykamentów, idealnie sprawdzą się szafki, które będą dostępne w różnych kolorach. Tutaj istnieje możliwość zestawienia dowolnej kolorystki wchodzącej w skład palety barw obejmującej wybór koloru drzwi oraz korpusu.

Pozostałe wyposażenie medyczne

Aby punkt medyczny był odpowiednio wyposażony, potrzebne są także inne meble specjalistyczne, nie tylko metalowa szafa lekarska, takie jak choćby: stół chirurgiczny, kozetki, biurka lekarskie czy szafki kartotekowe. Producent mebli medycznych metalowych Malow zapewnia szeroki wybór mebli cechujących się wysoką jakością materiałów i najwyższą starannością wykonania. Meble medyczne takie jak szafy lekarskie, szafa medyczna oraz inne meble z blachy kwasoodpornej dla służby zdrowia to nie nasz jedyny asortyment.

Produkty pasujące do kategorii: szafa lekarska, szafki medyczne metalowe, szafa medyczna, szafa metalowa do gabinety lekarskiego, szafy lekarskie metalowe, szafy biurowe na karty pacjentów, szafka lekarska do przechowywania leków, szafki lekarskie do przechowywania medykamentów, zestaw szaf medycznych. Tego typu produkty doskonale sprawdzą się w gabinetach lekarskich, charakteryzują się estetycznym wyglądem i dają poczucie bezpieczeństwa przechowywania (zamek zabezpieczający) dokumentacji medycznej, leków itp. 

W ofercie posiadamy też szereg innych metalowych mebli. Znajdziesz je w naszym sklepie w łatwy sposób, np. korzystając z wyszukiwarki lub filtrów typu sortuj wg. Wybierz rozwiązania idealne dopasowane do swoich potrzeb i preferencji.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń lub napisz e mail. Nasze szafy medyczne to doskonały wybór.
czytaj dalej
Wyświetlono 1 - 5 z 5 elementów
Wyświetlono 1 - 5 z 5 elementów

Menu

HTML postback sprzedażowy TwD - skopiuj i wklej na stronie z potwierdzeniem zamówienia lub zgodnie z