Kategorie

Stoły warsztatowe 

Stół do warsztatu

Powoli przemijają już czasy, w których to typowy stół warsztatowy może być tym kilkunastoletnim stołem kuchennym, który ma już te najlepsze lata za sobą. Obecnie stół warsztatowy musi być meblem wykonanym ze stali, czyli ze stalowych kształtowników i z blachy stalowej i na dokładkę musi być też polakierowany proszkowo. Takie wykonawstwo gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji, czyli będą to nie lata, ale raczej dekady. Wiele znaczy też i to, że tego typu meble ze stali tworzy się i projektuje z myślą o dość złożonych pracach, które wymagają użycia siły, czasami nawet znacznej. Dlatego stół tego typu jest dość masywnym i czasami jego integralną częścią jest ta użyteczna ścianka narzędziowa, choć tego typu stoły niestety swoje ważą i co najistotniejsze ich przenoszenie jest wyzwaniem dla typowego mechanika.

Stół warsztatowy

Statystyczny mechanik samochodowy szuka też stołu do warsztatu na rynku wtórnym, bo używany jest zazwyczaj tańszym od nowego. Kluczowe znaczenie ma też i to, że pewna część nabywców kupuje stoły warsztatowe z myślą o własnym warsztacie w piwnicy, czyli stół tego rodzaju może nie mieć zbyt trudnego życie i chyba dlatego warto nabyć coś takiego, po to by taniej urządzić własny warsztat samochodowy. Mowa tu o zmianie jakiegoś tam stołu z desek na taki profesjonalny, który wytrzyma wiele i przy okazji zwiększy znacząco wygodę pracującego mechanika, bo mechanik nie chce się garbić nad przedmiotem lub częścią, którą aktualnie naprawia. Większość woli pracować w pozycji należycie wygodnej, czyli nie chcą się garbić nad własną pracą.

Typowy stół do warsztatu jest tym polakierowanym proszkowo. Mowa tu dokładnie o tym, że taki proszkowy lakier nanosi się na stal elektrostatycznie, a potem wypieka w specjalnym piecu. Jednym słowem tego typu lakier tworzy grubszą i o wiele solidniejszą warstwę od jakiejś tam farby do stali. Taki stół warsztatowy jest odporny na uderzenia młotem, bo lakierowanie proszkowe zabezpiecza przed korozją i na dokładkę wielokrotnie wytrzyma te otarcia spowodowane przez przedmioty z metalu. Podobnie raczej nie sprawdzą się stały z płyty meblowej, bo one nie są dostatecznie trwałymi i co najistotniejsze w wielu warsztatach jest zimno i wilgotno, czyli są to kiepskie warunki dla mebla wykonanego z płyty meblowej.

Stoły warsztatowe

Taki statystyczny stół warsztatowy śmiało można nazwać tym bardzo dobrym stanowiskiem pracy dla mechanika samochodowego. Pracuje się nad nim w wygodnej pozycji, czyli ten typowy mechanik nie będzie odczuwał bólu w dolnej partii pleców i na dokładkę będzie pracował znacznie efektywniej niż nad jakimś improwizowanym stołem, bo te improwizowane meble warsztatowe często wykonuje się z płyty meblowej i z desek. Płyty nie są zbyt odpornymi na uszkodzenia mechaniczne, a deski gniją i z czasem mogą się też nieco wypaczyć i właśnie dlatego meble takie jak stalowy stół do warsztatu są opcją wyjątkowo często wybieraną głównie ze względu na to, że są wygodne i że mogą przechodzić z rąk do rąk przez kilka dekad, zanim trafią na złomowisko.

Stół do warsztatu nie jest jedynie stołem, czyli pod jego blatem znajduje się też kilka szuflad, a w nich są klucze płaskie i imbusowe, czyli narzędzia, których często się używa podczas pracy na stole warsztatowym. Bliskość tych najczęściej używanych narzędzi też jest istotna. Mowa tu o tym, że wielu mechaników pracuje w sposób zorganizowany, czyli tych najczęściej używanych narzędzi warsztatowych nie wrzucają tam gdzie popadnie. Z tej przyczyny zestaw kluczy płaskich i młotek mogą znajdować się w szufladzie pod blatem stołu, po to by szybko sięgać po te konkretne narzędzia  i to właśnie wtedy gdy są one potrzebne.

Meble metalowe warsztatowe

Pewnym jest też i to, że stoły warsztatowe tworzą jedną większą całość ze ściankami warsztatowymi i z regałami warsztatowymi, bo w meblach tych składuje się ważne i drogie narzędzia. W ich przypadku porządek też się liczy, bo mechanik samochodowy chce wymienić klocki hamulcowe osi przedniej i olej w silniku, czyli naprawiać auto klienta, a nie godzinami szukać narzędzi potrzebnych do wykonania tych prac. Z tej przyczyny czystość i porządek w warsztacie są bardzo ważnymi, bo dzięki nim pracę wykonuje się płynniej i łatwiej.

Sprawdź jakie jeszcze metalowe meble do warsztatu znaleźć można oprócz stołu warsztatowego w naszym sklepie internetowym?

W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór stołów warsztatowych oraz innych mebli do warsztatu, jak na przykład: szafka warsztatowa, wózek warsztatowy, ścianki narzędziowe, regały, czy choćby duży stół roboczy warsztatowy z szufladą. Warsztatowe stoły oraz pozostałe meble są wysokiej jakości i trwałości.

W razie pytań służymy pomocą, zadzwoń lub napisz na podany adres e mail.

czytaj dalej
Wyświetlono 1 - 9 z 9 elementów
Wyświetlono 1 - 9 z 9 elementów

Menu

HTML postback sprzedażowy TwD - skopiuj i wklej na stronie z potwierdzeniem zamówienia lub zgodnie z