Kategorie

Ścianki narzędziowe 

Ścianka na narzędzia

Typowa ścianka narzędziowa jeśli chodzi o warsztaty samochodowe to ścianka znajdująca się ponad stołem warsztatowym, czyli jest to ścianka często wykonana z grubszej drucianej galwanizowanej siatki, do której przyczepione są haczyki, a do nich narzędzia takie jak kombinerki lub klucze nastawne. Ściankę tego typu można wykonać samemu z rzeczy powszechnie dostępnych i opcją tę wybiera wielu majsterkowiczów amatorów, choć nie każdy chce poświęcić te kilka godzin na zbudowanie ścianki na narzędzia, bo wiele opcji ze sklepu z narzędziami jest bardzo tanich i jeśli poszuka się w internecie, to można znaleźć też tego typu ściankę używaną w bardzo dobrym stanie za niewielkie pieniądze. Z przyczyn tych tylko nieliczni chcą zbudować tego typu ściankę samemu we własnym warsztacie.

Ścianki narzędziowe często spotyka się w sporych sklepach z narzędziami i są na niej wyeksponowane narzędzia takie jak młotek lub kombinerki. Jednym słowem te ścianki z dobrych sklepów są wykonane w ciekawy sposób i co najważniejsze współgrają stylistycznie ze stołem narzędziowym, z którym mogą być połączone niemal nierozerwalnie. Takie połączenie nie każdemu się podoba, bo są chętni na ściankę narzędziową, ale nie każdy chce wraz z nią kupować stół warsztatowy za połowę typowego wynagrodzenia. Takie ceny odstraszają wielu miłośników majsterkowania, czyli wielu zrobi sobie stół warsztatowy ze starego stołu z jadalni, a ściankę warsztatową dokupi w formie opcji profesjonalnej, po to by ten kącik warsztatowy prezentował się należycie ciekawie.

Ścianka do warsztatu na narzędzia

Elementy wyposażenia warsztatu takie jak ścianki warsztatowe widuje się też w warsztatach ludzi, którzy prowadzą blogi na portalach społecznościowych. Tacy ludzie nie kupują tych ścianek ze względów praktycznych, tylko ze względu na to, że często filmują u siebie w warsztacie, a filmy te publikują na blogach i dlatego też, chcą mieć za sobą tło które wygląda należycie ciekawie, czyli chcą mieć za sobą ściankę warsztatową polakierowaną proszkowo, na której wiszą kombinerki, nożyce do cięcia drutu, młotek, a czasami nawet wiertarka i to taka zaskakująco czysta. W tego typu przypadkach na ścianka warsztatowych mogą wisieć nawet jakieś stare pomalowane narzędzia, których raczej się nie używa. One pełnią głównie tę dekoracyjną funkcję, ale o to chodzi, wtedy gdy nagrywa się materiał na bloga.

Ścianki warsztatowe na narzędzia

Istnieje też coś takiego jak ta medialna popularność ścianki narzędziowej, czyli wielu widuje takie ścianki w reklamach i w filmach dokumentalnych o domowym majsterkowaniu. Z tych przyczyn niektórzy kupują zestaw narzędzi i ściankę narzędziową wraz ze stołem warsztatowym, choć tacy majsterkowicze, którzy głównie udają mają warsztat w piwnicy tylko po to by raz lub dwa razy na miesiąc coś naprawić. Takie podejście do sprawy nie jest dziwne, bo pewna część ludzi ceni ten profesjonalny wygląd własnego domowego warsztatu, a jego sfera użytkowa to już inna sprawa. Jednym słowem często ten efekt wizualny przyćmiewa prawdę, która jest raczej mało spektakularną. Jest to dodatkowa funkcja, jaką pełni tablica ścianka narzędziowa warsztatowa.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że ścianki narzędziowe są wykonywane z blachy stalowej i wzmacniane kształtownikami o przekroju kwadratu lub prostokąta, po to by się nie uginać pod ciężarem narzędzi ze stali narzędziowej. Ścianki te lakieruje się też proszkowo, bo taka warstwa lakieru różni się od tej na karoserii typowego samochodu. Lakier proszkowy jest mniej podatnym na uszkodzenia mechaniczne i to nie tylko ze względu na to, że tworzy on grubszą warstwę. Z tej przyczyny spotyka się go na szafach warsztatowych i na regałach warsztatowych, które są opcją na wiele lat lub na wiele dekad i co najważniejsze często te elementy wyposażenia warsztatu są przewożone z lokalu do lokalu.

Meble warsztatowe

Zamiast ścianki warsztatowej można też do zwyczajnej ściany z cegieł przykręcić kilkanaście haczyków i wraz z nimi kuwety na śrubki i nakrętki, ale coś w tym stylu nie jest opcją najlepszą, bo kuwety z tworzywa mogą się oderwać od nadmiernego obciążenia, a od częstego wieszania młotka lub młotków na ścianie niestety zaczną powstawać widoczne ślady na tynku. Dlatego wielu ludzi zdecyduje się na ściankę warsztatową ze stali lakierowanej proszkowo, po to by za tą ścianką tynki zachowały swoją aparycję. Zobacz nasze tablice narzędziowe. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub na adres e mail. Nasza tablica narzędziowa to dobry wybór.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.
czytaj dalej
Wyświetlono 1 - 1 z 1 elementu
Wyświetlono 1 - 1 z 1 elementu

Menu