Kategorie

Meble z blachy kwasoodpornej 

Meble wykonane z blachy kwasoodpornej towarzyszą nam każdego dnia. Stają nam na drodze zarówno w szpitalach, jak i restauracjach. Dzięki nim możemy mieć pewność, iż przed zabiegiem narzędzia chirurgiczne będą znajdowały się na powierzchni wolnej od zanieczyszczeń i bakterii. Dotyczy to również kuchni w punktach gastronomicznych i hotelach, w których panują skrajne warunki (zarówno na piecu, jak i chłodni).  Zakup oferowanych przez nas wytrzymałych, estetycznych i łatwych w utrzymaniu czystości mebli, z pewnością jest inwestycją na lata.

Meble z blachy kwasoodpornej – sektory, w których znajdują zastosowanie

Wysokiej jakości meble wykonane z blachy kwasoodpornej znajdują zastosowanie w wielu branżach. Na przestrzeni lat stały się integralnym elementem każdego gabinetu zabiegowego czy sali operacyjnej. Również specjaliści zatrudnieni w laboratoriach coraz częściej zgłaszają duże zapotrzebowanie na meble wykonane z materiału, który wykazuje dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych. Dzieje się tak, gdyż meble wykonane ze stali nierdzewnej są znacznie trwalsze od mebli wykonanych ze stali nierdzewnej, bo nie tracą swoich właściwości nawet w warunkach kriogenicznych.  Z tego też względu coraz częściej można je spotkać w restauracjach oraz innych punktach gastronomicznych.

Meble ze stali nierdzewnej – charakterystyka

Meble z blachy kwasoodpornej z każdym rokiem zyskują na popularności. Wykonane ze stali, która odporna jest na działanie kwasów organicznych i nieorganicznych, znajdują zastosowanie w kolejnych branżach.  Meble ze stali nierdzewnej charakteryzuje wysoka zawartość chromu i niklu, a także innych dodatków stopowych, które zwiększają ich wytrzymałość i trwałość. Zawartość manganu, tytanu oraz miedzi sprawdza się w trudnych warunkach, mowa tu o bardzo wysokiej, bądź niskiej temperaturze. Łączące w sobie funkcjonalność i nowoczesny wygląd zaskakują nie tylko estetyką, ale i jakością wykonania.

Oferowane przez nas meble zostały wykonane ze stali kwasoodpornej 304 AISI. W trosce o zadowolenie klientów stworzyliśmy modele jednodrzwiowe, jak i dwudrzwiowe, z których każdy posiada metalowe półki. Wysokość każdej z nich można dowolnie regulować, tak aby zmieściły się w nich zarówno standardowe półki, jak i ramy koszy, kuwet i pozostałych sprzętów.

Korpus szaf został wykonany z blachy w systemie dwuwarstwowym i  posiada gładkie powierzchnie, które nie zawierają ostrych krawędzi. Ponadto każdy z nich może zostać polakierowany farbami proszkowymi, co dodatkowo uatrakcyjni tworzoną przestrzeń. Zostały posadowione na metalowych nóżkach, które oprócz tego, iż posiadają regulatory wysokości, dodatkowo wpływają na stabilność mebla, w przypadku nierównego podłoża. Cofnięte względem tyłu zabudowy umożliwiają dosunięcie szafy do ściany. Dodatkowo każdy z podnóżków został pokryty  wykonaną z trudnościeralnego materiału taśmą antypoślizgową, która odporna jest na działanie wody, smarów, a nawet promieniowania UV. Zabezpieczenia te wpływają na poprawę ergonomii pracy.

Każdy z oferowanych przez nas mebli posiada niezbędne certyfikaty i atesty, umożliwiające ich bezpieczną eksploatację zarówno w warunkach szpitalnych, jak i gastronomii oraz pozostałych sektorach gospodarki. Dodatkowo wszystkie dostarczane są przez nas w całości, dzięki czemu ich montaż jest szybki i nie przysparza większych kłopotów.

Warto pamiętać, iż każda z szaf, podesty, blaty robocze itd. zostały objęte gwarancją, która zabezpiecza kupującego na wypadek wystąpienia usterki. Niemniej jednak podczas zakupu należy pamięać, iż ab gwarancja chroniła zakupiony sprzęt należy dołożyć wszelkich starań o jego właściwe użytkowanie, a także nie narażanie na wystąpienie uszkodzeń mechanicznych.

Blaty robocze – charakterystyka

Wykonane z nieporowatej powierzchni zapewniają wysoką higieniczność. Blacha kwasoodporna wykorzystana do ich produkcji odporna jest na uderzenia i zarysowania. Oprócz tego jest obojętna chemiczne. Meble można dowolnie łączyć uszczelniając ich styk listwą z tworzywa, która nie wchodzi w reakcje ze środkami dezynfekcyjnymi. Co więcej, w przypadku stolików do instrumentowania i stojaków do płynów infuzyjnych możliwa jest regulacja ich wysokości. Po testach wykazano, iż ich dopuszczalny, maksymalny udźwig wynosi do 5 kilogramów.

Stolik do instrumentowania posiada regulowany, obrotowy blat z możliwością jego unieruchomienia w każdej pozycji. Przenośny stolik zabiegowy został dostosowany do przewożenia materiałów sterylnych, loszy, leków i wszelkich niezbędnych narzędzi na blokach operacyjnych, laboratoriach, strerylizatorniach, gabinetach zabiegowych i salonach kosmetycznych. Nasz stojak do płynów infuzyjnych posiada cztery haki wspierające się na pięcioramiennej podstawie.

Meble z blachy kwasoodpornej – ochrona przed włamaniem

Każdy z naszych mebli został wyposażony w specjalny system antywłamaniowy. W zależności od indywidualnych potrzeb można go zmodyfikować. Podstawowe modele zostały wyposażone w zamek kluczowy zatrzaskiem z dwoma kluczykami.

Meble z blachy kwasoodpornej – rodzaje dostępnych mebli

  • Duże szafy dwudrzwiowe,
  • Szafy ubraniowe,
  • Duże szafy jednodrzwiowe,
  • Szafki anestezjologiczne,
  • Stojak do płynów infuzyjnych,
  • Stoliki zabiegowe,
  • Stoliki do instrumentowania,
  • Podesty operacyjne,

Meble ze stali nierdzewnej – w jaki sposób zachować je w czystości?

Wszyscy użytkownicy mebli wykonanych z blachy nierdzewnej muszą pamiętać, iż niezwykle ważne w utrzymaniu ich w dobrym stanie jest regularne czyszczenie, które powinno odbywać się przy użyciu miękkiej ściereczki lub gąbeczki nasączonej wskazanym przez producenta środkiem myjącym. Podczas mycia należy wystrzegać się materiałów szorstkich, które mogą spowodować pojawienie się nieodwracalnych zarysowań. Do typowych zabrudzeń, które pojawiają się na powierzchni należą odciski palców i osady. Do nabłyszczania mebli wystarczy wycierać je wzdłuż szlifów  produkcyjnych, albo użyć specjalnego preparatu, który dostępny jest w sklepach posiadających akcesoria do mebli z blachy  kwasoodpornej.

Nasze meble są niezwykle trwałe i solidne. Dzieje się tak, gdyż materiał użyty do ich produkcji to wysokiej jakości stal nierdzewna. Meble ze stali nierdzewnej znajdują zastosowanie w wielu branżach, między innymi w medycynie.

czytaj dalej
Wyświetlono 1 - 9 z 9 elementów
Wyświetlono 1 - 9 z 9 elementów

Menu

HTML postback sprzedażowy TwD - skopiuj i wklej na stronie z potwierdzeniem zamówienia lub zgodnie z