Kategorie

Stoły, ławki, krzesła 

Stoły, ławki, krzesła socjalne

Wyposażenie pomieszczeń socjalnych w zakładach produkcyjnych, magazynach, czy innych firmach, a także w obiektach użyteczności publicznej takich jak szkoły czy placówki sportowe, musi spełniać pewne kryteria. Znajdujące się tam meble pełnią różne funkcje. Poza tym są eksploatowane znacznie intensywniej niż chociażby meble domowe czy biurowe. Z tego powodu prezentowane stoły, ławy czy krzesła wyróżnia doskonała jakość, ale też trwałość i interesujący design zapewniający przy tym wygodę i funkcjonalny charakter.

Materiały, z jakich powstają meble socjalne

To właśnie one w dużej mierze nadają meblom socjalnym najważniejsze cechy, a więc trwałość, wytrzymałość, odporność na uszkodzenia oraz żywotność, która ostatecznie dla inwestora przekłada się na niemałą oszczędność w dłuższej perspektywie. Najczęściej jest to połączenie drewna lub sklejki oraz metalu. Zestawienie stelaża ze stalowych rurek pokrytych farbą w kolorze czarnym lub innym powoduje, że mebel jest odporny na uszkodzenia, które są naturalnym następstwem użytkowania przez wiele osób każdego dnia.

Ważną zaleta jest też fakt, że zarówno krzesła, jak i ławy czy stoły są wyposażone w stopki wykonane z elastycznego tworzywa. Ten prosty zabieg chroni zarówno mebel, jak i podłogę przed porysowaniem. Zapobiega też przesuwaniu się mebla, co ma znaczenie w pomieszczeniach takich jak szatnie na basenach czy innych obiektach sportowych. Drewniane lub sklejkowe elementy pokrywają te miejsca mebli, które mają bezpośredni kontakt z ciałem, co z kolei zapewnia większy komfort użytkowania. Część mebli jest wyposażona również w specjalne stopki regulacyjne. To umożliwia dopasowanie wysokości do indywidualnych potrzeb.

Komfort i design

Nie tylko znaczna wytrzymałość stanowi o wartości tego rodzaju mebli socjalnych. Producenci nie traktują po macoszemu również takich cech jak wygoda użytkowania czy design. Połączenie drewna i metalu oczywiście jest bardzo praktyczne, ale też ma ponadczasowy charakter i świetnie sprawdzi się we wnętrzach o charakterze loftowym czy wręcz industrialnym. Każdy mebel, niezależnie od tego, czy jest to ławka, czy krzesło, jest doskonale wyważony, a przez to stabilny.

Niemałą zaletą jest również fakt, że szczególnie krzesła mimo zastosowania twardej sklejki, zapewniają wygodę. Wykonano je w taki sposób, by wyprofilować siedzisko czy oparcie dopasowując je do ludzkiej anatomii. Zastosowanie sklejki zamiast twardego drewna dodatkowo obniża wagę takiego mebla, co także ma znaczenie np. w szkołach czy biurach i wszędzie tam, gdzie krzesła często są podnoszone w czasie sprzątania i nie tylko wtedy.

Stoły, ławki, krzesła na stołówkę, do biura

Kolejnym ważnym atutem jest także fakt, że meble socjalne są dostępne w różnych rozmiarach. Dzięki temu łatwo można dopasować liczbę miejsc siedzących do potrzeb użytkowników i pogodzić je z ograniczeniami jakie niekiedy niosą ze sobą ciasne pomieszczenia. Część mebli, np. stół biurowy są dostarczane w częściach do samodzielnego montażu. Już na etapie projektu zostały one zaplanowane tak, żeby maksymalnie uprościć proces składania.

Konsekwencja w urządzaniu wnętrz socjalnych

Oferta mebli socjalnych obejmuje szeroką gamę propozycji, dlatego na pierwszy rzut oka może się wydawać, że trudno jest dopasować do siebie poszczególne elementy tak, by tworzyły spójną całość. Nic bardziej mylnego! Pojedyncze meble zostały zaprojektowane w taki sposób, by zestawione ze sobą w dowolny sposób, prezentowały się dobrze. Minęły czasy, gdy pomieszczeń socjalnych się nie urządzało, a jedynie wyposażało. Teraz nie brakuje możliwości stworzenia wygodnej, ale jednocześnie przyjemnej przestrzeni.

Producenci także coraz częściej kierują się zasadą, że coś, co jest funkcjonalne, wcale nie musi być mało estetyczne. Prezentowane przykłady stanowią tego potwierdzenie. Ważną zaletą jest także doskonały stosunek ceny do jakości. Dzięki temu za rozsądną kwotę łatwo jest wyposażyć dowolne pomieszczenie socjalne, a wszystko to w jednym sklepie, bez marnowania czasu na poszukiwania najlepszej oferty na rynku.

czytaj dalej
Wyświetlono 1 - 8 z 8 elementów
Wyświetlono 1 - 8 z 8 elementów

Menu

HTML postback sprzedażowy TwD - skopiuj i wklej na stronie z potwierdzeniem zamówienia lub zgodnie z