Kategorie

Szafy warsztatowe 

Szafa do warsztatu

Nie każdy myśli poprawnie o szafach warsztatowych, czyli dla wielu początkujących mechaników samochodowych tego typu szafa może być zwyczajnym meblem z domu, czyli szafą z płyty meblowej, która ma te siedem lub osiem lat i właśnie wymieniono ją na nową w ciekawszym stanie wizualnym.

Takie podejście do tego typu zagadnienia jest rzecz jasna błędnym, bo w domowej szafie z płyty meblowej składuje się ubrania lub buty, czyli rzeczy które są o wiele lżejszymi od skrzynek z narzędziami, bo narzędzie są w znacznym stopniu wykonane ze stali narzędziowej i dlatego też bardzo obciążają konstrukcję danego mebla, z tej przyczyny szafy warsztatowe i regały, które trafiają do warsztatów samochodowych lub magazynów wykonuje się ze stali konstrukcyjnej, a konkretniej z profili stalowych i blachy. Wiele znaczy też i to, że te elementy tych konstrukcji często lakieruje się proszkowo dla dłuższej żywotności.

Szafy do warsztatu

Producenci szaf warsztatowych produkują meble znacznie trwalsza, bo składuje się w nich korytka z różnymi rodzajami śrub, nakrętek i wkrętów, a nawet części silników, czyli jest to wiele stalowych elementów, które razem niestety swoje ważą, bo to stal. Kluczowe znaczenie dla mebli takich jak szafki warsztatowe mają też warunki w danym warsztacie samochodowym. Mowa tu dokładnie o tym, że w wielu warsztatach jest wilgotno i co najważniejsze brakuje tam ogrzewania.

Jednym słowem są to kiepskie warunki dla mebli wykonanych z płyty meblowej, bo tego typu płyty nie tolerują wilgoci, pod której wpływem te zwyczajne meble domowe się odkształcają, a szafa do warsztatu wykonana ze stali konstrukcyjnej się nie odkształca się w warunkach podwyższonej wilgotności i co najważniejsze da się ją też przesuwać po podłodze wtedy gdy w jej wnętrzu znajdują się narzędzia i drobne części do samochodów.

Wytrzymałe szafy warsztatowe

Obecnie produkowana droga szafa warsztatowa długo pozostają w obiegu, czyli przechodzą z warsztatu do warsztatu. Mowa tu o tym, że przechodzący na emeryturę mechanik samochodowy czasami sprzedaje wyposażenie swojego warsztatu młodszemu i mniej doświadczonemu. Taka forma nabycia szafy do warsztatu jest opcją atrakcyjną, bo kupuje się mebel, który ma już te siedem lub osiem lat za ułamek ceny nowego. Zakup tego rodzaju to dla wielu młodych mechaników okazja, zwłaszcza jeśli w swoim warsztacie mają kilka regałów z płyty meblowej, a to co się na nich nie mieści najzwyczajniej leży pod ścianą, czyli te części położone pod ścianą ograniczają przestrzeń niezbędną do pracy i czasami są też niebezpiecznymi drobiazgami.

Te wytrzymałe szafy warsztatowe produkowane obecnie są opcjami dość drogimi, ale wiele znaczy też i to, że tego typu meble ze stali przechodzą od jednego mechanika samochodowego do kolejnego, czyli będą one trafiać z warsztatu do warsztatu nawet przez kilka dekad, zanim ktoś w końcu odda te meble na złom. Taki długi okres eksploatacji uzasadnia wyższą cenę, ale liczy się też i to, że te szafy to grubsza stal konstrukcyjna i stalowa blacha, czyli stal w bardzo dobry sposób zabezpieczona przed czynnikami wywołującymi korozję.

Meble warsztatowe metalowe

Samo lakierowanie proszkowe w przypadku szafki warsztatowej też znaczy bardzo wiele, bo to malowanie proszkiem (farbą proszkową) jest malowaniem elektrostatycznym, czyli ten proszek przywiera do stali dzięki ładunkowi elektrycznemu, a potem w piecu się wygrzewa dany element, po to by lakier proszkowy z elementami szafy do warsztatu solidnie związał. W przypadku takiej warstwy zabezpieczającej grubość ma też kolosalne znaczenie, czyli tego rodzaju lakieru nie zdrapie się pierwszym lepszym pilnikiem i co najistotniejsze może on być stale obijany stalowymi narzędziami.

Taka statystyczna szafa warsztatowa to bardzo dobry patent na utrzymanie porządku w warsztacie i w innych miejscach pracy. Bo w warsztacie, w którym się pracuje kluczowe znaczenie ma sama przestrzeń. Jednym słowem na podłodze nie mogą leżeć narzędzia, bo o jedno z nich mógłby się przewrócić mechanik, a z jego dłoni mogłaby wypaść wartościowa część samochodu i ulec uszkodzeniu. Tego typu sytuacje się zdarzają i niestety są one niemiłymi dla właścicieli warsztatów samochodowych, bo to generowanie dodatkowego kosztu, który można zaliczyć do strat. Dlatego porządek w narzędziach i częściach jest i zawsze będzie istotny.

Szafa do warsztatu z naszej oferty została wykonana z wysokiej jakości blachy stalowej, dzięki czemu są one trwałe i solidne. Jakie rodzaje tego typu mebli możemy wyróżnić? Są to przykładowo: szafa narzędziowa, warsztatowe szafy ubraniowe, szafka warsztatowa na chemię motoryzacyjną, szafa metalowa na dokumenty, metalowa warsztatowa szafa na rzeczy klientów oraz wiele innych metalowych mebli, które mają na celu bezpieczne przechowywanie wszystkich niezbędnych w warsztacie rzeczy.

Są to meble niezwykle praktyczne, sprawią, że pomieszczenia, w których się znajdują staną się bardziej funkcjonalne i ergonomiczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do znalezienia ciekawych rozwiązań do swojej firmy. Naprawdę warto. Nasza szafa warsztatowa z blachy stalowej i pozostałe szafy metalowe to doskonały wybór, który sprawdzi się w miejscach pracy. Znajdź produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb dzięki naszej wyszukiwarce lub funkcji sortuj wg. Oferowane przez nas szafy garażowe i warsztatowe zdadzą egzamin w profesjonalnym i przydomowym warsztacie. Sprawdź produkty w naszej ofercie.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz na adres e mail. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w dokonaniu wyboru. Serdecznie zapraszamy.
czytaj dalej
Wyświetlono 1 - 16 z 16 elementów
Wyświetlono 1 - 16 z 16 elementów

Menu

HTML postback sprzedażowy TwD - skopiuj i wklej na stronie z potwierdzeniem zamówienia lub zgodnie z