Kategorie

Szafki warsztatowe 

Szafka warsztatowa

Szafka wykonana z płyty meblowej raczej nie spełnia standardów dotyczących szafek do warsztatu, bo te stalowe meble są lepszymi jeśli chodzi o składowanie młotków, kluczy płaskich i kuwet z nakrętkami. Przedmioty tego rodzaju niestety są masywnymi, czyli zwyczajny domowy mebel nie jest dostatecznie trwały do obciążania go tego typu przedmiotami. Kluczowe znaczenie ma też i to, że statystyczny warsztat raczej nie jest ogrzewany i panuje w nim też znaczna wilgotność, czyli są to warunki, które średnio znosi ta statystyczna płyta meblowa. Taka płyta nasiąka i zaczyna się odkształcać, a z szafą warsztatową wykonaną ze stali nie ma tego typu problemów, bo znaczną wilgotność znosi o wiele lepiej i co najważniejsze taki przemysłowy mebel można obciążyć bardziej.

Szafka do warsztatu

Warsztaty bez szafy lub szaf warsztatowych to miejsce w którego przypadku kuwety z nakrętkami lub śrubami leżą na podłodze przy ścianie lub w niektórych przypadkach te konkretne pojemniki są przykręconymi do ściany za pomocą kołków szybkiego montażu. Takie zamontowanie nie jest najlepszą opcją, bo jeśli mechanik samochodowy potrąci taką kuwetę z tworzywa ramieniem, to może ona oderwać się od ściany, a jej zawartość może rozsypać się na podłodze. Potem tego typu bałagan trzeba uprzątnąć i trochę to zajmuje, a gdyby w warsztacie znajdowała się ta szafa do warsztatu, to tego typu sytuacje nie miały by miejsca, czyli proces naprawy aut byłby usprawnionym, bo mechanicy mogliby pracować przy samochodach, a nie sprzątać rozsypane śruby z podłogi. Te czynności w poprawnie zagospodarowanym warsztacie są zazwyczaj zbędnymi. Dlatego warto nabyć profesjonalne szafki warsztatowe.

Szafki do warsztatu

W czasach obecnych szafki warsztatowe mają też wiele szuflad o zróżnicowanej głębokości. Mowa tu dokładnie o tym, że w części z nich trzyma się klucze płaskie, w innych młotki, a w kolejnych śruby. Jednym słowem te warsztatowe szafki to też pewnego rodzaju ład w narzędziach warsztatowych i w częściach, dzięki któremu praca może być dokładniej zorganizowana. Mechanicy samochodowi dzięki temu porządkowi wykonują swoje, a nie tracą pół godziny na szukanie zestawu kluczy nasadowych. Tego typu poszukiwania są zazwyczaj zajęciem zbędnym, bo ludzie chcą efektywnie pracować, a nie tracić 1/3 czasu na poszukiwanie narzędzi niezbędnych im do wykonania danej pracy. Tego typu zorganizowanie jest ważne, bo to więcej napraw wykonanych w skali miesiąca, a nawet w skali tygodnia.

Meble takie jak szafy warsztatowe są wykonane z blachy stalowej i ze stali konstrukcyjnej lakierowanej proszkowo i w tym właśnie tkwi sekret ich trwałości. Wiele znaczy też i to, że takie szafy do warsztatu są meblami dość drogimi. Właśnie ze względu na to wielu początkujących mechaników samochodowych szuka tego typu szaf w formie opcji używanej, czyli są to już szafy, które mają te siedem lub osiem lat. Używane są tańsze i w tym tkwi spory plus dla początkującego mechanika, który nie ma zbyt wiele pieniędzy na urządzenie swojego pierwszego warsztatu. Właśnie z przyczyn finansowych wielu mechaników eksploatuje te używane regały z hali magazynowych, bo można je nabyć za okazyjną cenę i co najważniejsze będą się nadawać do składowania narzędzi jeszcze przez wiele lat, zanim wyrzuci się je na złomowisko.

Meble warsztatowe i przemysłowe

Kluczowe znaczenie ma też jakość wykonania takiej typowej szafy warsztatowej. Mowa tu o użyciu grubszej blachy stalowej i stalowych płaskownikach wraz z kątownikami. Dzięki tym detalom można te szafy do warsztatów obciążać narzędziami ważącymi setki kilogramów i przesuwać po podłodze wyłożonej ceramicznymi płytkami. Takie wzorowe wykonawstwo sprawi, że podczas przesuwania po podłodze te szafy nie zaczną się rozpadać tak jak statystyczne meble domowe, które obciąża się głównie ubraniami i innymi lekkimi przedmiotami. Szafki warsztatowe muszą być trwałe i solidne.

Typowa szafa warsztatowa przetrwa też lata,a nawet dekady eksploatacji, czyli będzie trafiać od warsztatu do warsztatu, aż minie te kilkadziesiąt lat i w końcu trafi na złom. W tym przypadku chodzi głównie o to, że mebel ten jest wykonany ze stali i polakierowany proszkowo. Oznacza to podwyższoną odporność na te typowe uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też takie szafy są długo eksploatowanymi i przemyślanymi meblami przemysłowymi, których używa się w tych nie klimatyzowanych warsztatach.

Przejrzyj naszą ofertę, znajdź szafki warsztatowe oraz pozostałe metalowe meble idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Szeroki wybór sprawia, że dopasujesz wyposażenie do wnętrz w Twojej firmie. Nasze warsztatowe szafki to jakość, trwałość i solidność. Postaw na wyposażenie warsztatu wysokiej jakości.

czytaj dalej
Wyświetlono 1 - 13 z 13 elementów
Wyświetlono 1 - 13 z 13 elementów

Menu

HTML postback sprzedażowy TwD - skopiuj i wklej na stronie z potwierdzeniem zamówienia lub zgodnie z